اجاره کردن تصویر لیونل مسی بارسلونا اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

اجاره کردن: تصویر لیونل مسی بارسلونا اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تصویر العمل تند ظریف به دعواهای داخلی و ناامیدکردن مردم

محمدجواد ظریف در دانشگاه امیرکبیر با انتقاد از بعضی رسانه‌ها به خاطر انتشار مطالبی که باعث کم کردن عزت نفس و اعتماد به نفس مردم می‌شود، اظهار کرد: این دعواهای س

تصویر العمل تند ظریف به دعواهای داخلی و ناامیدکردن مردم

تصویر العمل تند ظریف به دعواهای داخلی و ناامیدکردن مردم

عبارات مهم : ایران

محمدجواد ظریف در دانشگاه امیرکبیر با انتقاد از بعضی رسانه ها به خاطر انتشار مطالبی که باعث کم کردن عزت نفس و اعتماد به نفس مردم می شود، اظهار کرد: این دعواهای سیاسی داخلی چه فایده و چه ارزشی دارد؟ چه فایده ای جز ضعف اعصاب و وارد کردن فشار دارد که بعضی به خاطر آن حاضرند منافع ملی را نیز زیر پا بگذارند؟

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه عصر روز سه شنبه در مراسم بزرگداشت روز استاد که در دانشگاه امیرکبیر و به مناسبت روز معلم برگزار شده است بود، با بیان اینکه ما اکنون در دوران گذار به سر می بریم، به بعضی از شاخصه های این دوران اشاره کرد و در بخشی از صحبت های خود با انتقاد از بعضی از کارها و بیانات محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، اظهار کرد: می بینیم که جوان کم استعداد سعودی می آید و در اظهاراتی می گوید که ما از کشور عزیزمان ایران نمی ترسیم، کشور عزیزمان ایران قدرت پنجم نظامی در دنیا اسلام هست، حال من مانده ام که اگر چنین است بعد آیا این قدر اینها جزع و فزع می کنند؟

تصویر العمل تند ظریف به دعواهای داخلی و ناامیدکردن مردم

ظریف با بیان اینکه عربستان در سال گذشته از نظر خرید تسلیحات در رده سوم دنیا قرار گرفته هست، اظهار کرد: آنها 67 میلیارد دلار فقط خرید تسلیحاتی کرده اند و این میزان خرید تسلیحاتی نشان می دهد که آنها به چه میزان دلواپس هستند.

وی با بیان اینکه در واقع آنها درصدد هستند امنیت ارزش را با خرید تسلیحات تامین کنند، اظهار کرد: خود آنها معترف هستند که نمی توانند در برابر کشور عزیزمان ایران مقاومت کنند؛ آیا که منابع قدرت عوض کردن کرده هست. آنها حتی نمی توانند از بعد قطر بر بیایند. قطر، عربستان را به زانو در آورده هست؛ آیا که منابع قدرت و ابزار دستیابی به قدرت عوض کردن کرده است.

محمدجواد ظریف در دانشگاه امیرکبیر با انتقاد از بعضی رسانه‌ها به خاطر انتشار مطالبی که باعث کم کردن عزت نفس و اعتماد به نفس مردم می‌شود، اظهار کرد: این دعواهای س

وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه اتکا به مردم، قدرت معنایی به یک کشور می دهد و کشور عزیزمان ایران از چنین قدرتی برخوردار هست، افزود: این قدرت با قدرت های دیگر قابل مقایسه نیست. کشوری که خبر و قدرت جذب قلب ها و مغزها را داشته باشد می تواند در عرصه جهانی و تحولات موثر باشد.

ظریف به هزینه آمریکا در بخش نیروهای مسلحش در ارتباط با جذب قلب ها و مغزها اشاره کرد و افزود: سرمایه گذاری که آنها در این زمینه در نیروهای مسلح ارزش کرده اند زیاد از سرمایه گذاری ارزش در وزارت خارجه این کشور هست. اینها موضوعاتی است که ما باید به آنها توجه کنیم.

وی با بیان اینکه مزیت نسبی کشور عزیزمان ایران در حوزه قدرت معنایی است و ما در این حوزه می توانیم مسابقه خوبی داشته باشیم و منافع و اهداف مان را به پیش ببریم، خاطرنشان کرد: بعضی فکر می کنند که همچنان تصمیم گیری و کنش گری فقط در غرب و به وسیله کنش گران غربی صورت می گیرد؛ در حالی که ما باید قبول کنیم ما از دنیا متصلب دو قطبی که روابط خاصی در آن حاکم بود گذشته ایم و نخستین کسی که این روابط را شکاند، امام (ره) بود.

تصویر العمل تند ظریف به دعواهای داخلی و ناامیدکردن مردم

این دیپلمات عالیرتبه کشورمان نامه امام خمینی (ره) به گورباچف را در این زمینه موثر خواند و افزود: دیگر کنش گری معطوف به غرب و غربی ها نیست؛ بلکه کنش گران تبدیل به همه شده است اند.

ظریف در ادامه با اشاره به گسترش حوزه های دیپلماسی، یکی از بااهمیت ترین حوزه های دیپلماسی را دیپلماسی عمومی بیان کرد و در بخش دیگری از صحبت های خود، گفت: استفاده از زور و قدرت شرکت یافته دیگر فقط در اختیار دولت ها نیست و ما می بینیم که گروه هایی مانند جبهه النصره و داعش نیز از خشونت شرکت یافته که از انحصار دولت ها خارج شده، جهت پیشبرد اهداف ارزش استفاده می کنند. در واقع باید گفت عنوان ایجاد امنیت و ناامنی شرکت یافته از انحصار دولت ها خارج شده است و این تحول مهمی است که باید به آن توجه کرد.

محمدجواد ظریف در دانشگاه امیرکبیر با انتقاد از بعضی رسانه‌ها به خاطر انتشار مطالبی که باعث کم کردن عزت نفس و اعتماد به نفس مردم می‌شود، اظهار کرد: این دعواهای س

وی با تاکید بر اینکه شرایط در دوران گذار به سرعت عوض کردن می کند و این عنوان باعث شده است که آینده نگری آینده سخت باشد، تصریح کرد: در دوران گذار اتفاقات با سرعت بالایی رخ می دهد و دولت ها و غرب دیگر نمی توانند همچون گذشته بر این اتفاقات کنترل داشته باشند.

ظریف با بیان اینکه در این شرایط اشتباه در محاسبات امری خطرناک هست، افزود: در این اوضاع محاسبه صحیح می تواند یک کشور را فراتر از ظرفیت هایش ارتقا دهد و یک محاسبه اشتباه یک کشور را دچار پرسشها متعدد می کند. ما اگر محاسبات اشتباهی نداشته باشیم، می توانیم حضوری موثر در عرصه بین الملل داشته باشیم.

تصویر العمل تند ظریف به دعواهای داخلی و ناامیدکردن مردم

وی با اشاره به روند آستانه در بحث سوریه و با تاکید بر اینکه در این عنوان ایران، روسیه و ترکیه محاسبه درستی جهت حل بحران سوریه انجام داده اند، افزود: دیگر نباید تصور کرد که فقط تصمیم گیرنده در دنیا، غرب و غربی ها هستند.

وزیر خارجه کشورمان با بیان اینکه محمد بن سلمان در جریان سفر به آمریکا و اقامت دو هفته ای اش در آن کشور فقط 250 میلیون دلار هزینه روابط عمومی کرد و تلاش کرد مطالبی را مطرح کند که مورد استقبال مقامات آن کشور (آمریکا) قرار بگیرد، افزود: آنچه که او در این سفر مطرح کرد، با حوزه واقعی همخوانی ندارد. او در آن سفر شعار طرفداری از اسرائیل را داد ولی در داخل عربستان شرایط در پی این عنوان آنقدر آشفته شد که پدرش ملک سلمان مجبور شد بسیاری از حرف های پسرش را بعد بگیرد. قرار بود اجلاسیه اتحادیه عرب با عنوان دوستی با اسرائیل در عربستان برگزار شود ولی بر اثر این فشارها این اجلاس به عنوان قدس عوض کردن پیدا کرد و امروز نیز در خبرها دیدیم که عربستان در حال محاکمه دو جاسوس اسرائیلی هست. همان طور که گفتم محمد بن سلمان به آمریکا رفته بود که حرف هایی بزند که آن جامعه بپسندد. به همین جهت 250 میلیون دلار نیز هزینه روابط عمومی خود کرد تا به نوعی ایجاد خبر کند و به امر قالب سازی بپردازد. قالب سازی هنری است که باید از آن استفاده کنیم و به آن توجه کنیم البته در استفاده از این هنر باید میزانی نیز صبر و حوصله داشته باشیم.

ظریف در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه آینده جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران با این شرایط آینده روشنی هست، گرچه ممکن است فشارهایی به کشور وارد شود، ادامه داد: ما با دیگر کشورهای منطقه تفاوت هایی داریم. ما توسعه و پیشرفت مان درون زاست. آقای ترامپ به ما نمی تواند بگوید که اگر دو هفته من از شما حمایت نکنم، شما ساقط می شوید. موقعی که ترامپ این حرف را خطاب به بعضی از کشورهای منطقه زد، وزیر امور خارجه سعودی جهت اینکه بگوید منظور ترامپ ما نبوده ایم و پسر کوچک بوده هست، آمد و گفت اگر آمریکا یک هفته دست از حمایت از قطر بردارد این کشور با مسئله روبرو می شود.

ظریف با بیان اینکه ما 40 سال در برابر این فشارها مقاومت کردیم و توانستیم تاثیرگذار باشیم و این قدرت عظیمی را به ما داده هست، اظهار کرد: البته این سخن به این معنا نیست که ما با تمام دنیا سر جنگ داشته باشیم.

وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه ما باید به مردم اعتماد به نفس بدهیم و با انتقاد از بعضی از رسانه ها که اعتماد به نفس مردم را ضعیف می کنند، اظهار کرد: نباید اعتماد به نفس مردم را هر روز به وسیله بعضی از رسانه ها نابود کنیم. باید به مردم امید و اعتماد به نفس بدهیم. باید بگوییم که آقای ترامپ دو سال است که می گوید برجام را نابود می کنم، در وقت تبلیغات انتخاباتی بارها تاکید کرد نخستین کاری که می کنم برجام را نابود می کنم ولی اکنون دو سال است که نتوانسته این کار را بکند.

وی با اشاره به اقدام شب گذشته بنیامین نتانیاهو در ارتباط با فعالیت های هسته ای کشور عزیزمان ایران و ادعاهای واهی که او مطرح کرد، گفت: او شب گذشته تئاتر مسخره ای را اجرا کرد و آمریکایی ها نیز تاکنون هر نوع تئاتر مسخره ای که می توانستند اجرا کنند، اجرا کردند ولی تاکنون نتوانستند کاری را انجام دهند. نتوانستند در برابر مردم کشور عزیزمان ایران ایستادگی کنند.

ظریف با تاکید بر اینکه آیا بعضی به مردم اعتماد به نفس نمی دهند، افزود: این مردم بودند که در انتخابات حضور پیدا کردند و رای بالایی دادند. جهت من مهم نیست که مردم به چه کسی رای دادند، مهم این است در شرایطی که عده ای تبلیغ می کردند که با صندوق های رای باید قهر کرد، آمدند و رای دادند. چهار سال بعد هم آمدند و رای دادند. مردم تشخیص داده اند که کجا بایستند.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه این مردم هستند که آینده را تعیین می کنند، افزود: آیا به مردم می گویید کدام دیوانه ای است که بیاید در کشور عزیزمان ایران سرمایه گذاری کند؟ آیا زمینه فرار سرمایه از کشور را فراهم می کنید؟ آیا به مردم عزت نفس نمی دهید؟ این دعواهای سیاسی داخلی چه فایده و چه ارزشی دارد جز ضعف اعصاب و فشار، آیا عده ای به خاطر آن منافع ملی را زیر پا می گذارند؟

این دیپلمات عالیرتبه کشورمان با تاکید بر اینکه کشور در شرایط خاص ای هست، ادامه داد: آیا به دیپلمات های خود اعتماد نمی کنید و می گویید فلان دیپلمات فریب خورده است در حالیکه آقای ترامپ و آقای نتانیاهو می آیند و می گویند آمریکا در مذاکرات فریب خورده و این کشور عزیزمان ایران بوده که سود کرده است.

وی همچنین با انتقاد از تحریف اخیر صحبت هایش به وسیله بعضی از رسانه ها، گفت: سخنان من را در ترجمه تحریف کردند و با این تحریف این سخنان را سه روز تیتر روزنامه هایشان کردند، این چه نفع خاصی جهت آنها دارد؟

وزیر امور خارجه در ادامه صحبت های خود با تاکید بر اینکه بزرگ ترین آموزه امام راحل و رهبر معظم انقلاب، خودباوری هست، تاکید کرد: ما باید قدرت خودمان را باور کنیم تا بتوانیم در این شرایط پرآشوب کشور و منافع ملی را به پیش ببریم.

ظریف تاکید کرد: دانشجویان و اساتید آینده سازان این کشور هستند.

در این مراسم با حضور ظریف، رییس دانشگاه امیرکبیر و همچنین رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه از تعدادی از اساتید این دانشگاه که به تازگی بازنشسته شده است اند، تقدیر و تقدیر کرد که از جمله این اساتید حسن غفوری فرد و رضا مکنون بودند. همچنین یاد یکی از استاد فقید این دانشگاه که به تازگی فوت شده است گرامی داشته شد و از حسین آفریده استاد نمونه کشوری دانشگاه امیرکبیر تقدیر شد. همچنین به دو تن از اساتید برتر این دانشگاه به نام مهدی دهقان و پروفسور اسلامی لوح تقدیر ارائه شد.

در آخر نیز از سوی دانشگاه امیرکبیر تندیسی که مزین به تصویر امیرکبیر بود به منظور تقدیر و قدردانی از ظریف به وی اهدا شد.

پیش از صحبت های ظریف در این مراسم، رییس دانشگاه امیرکبیر نیز به ایراد صحبت پرداخت.

واژه های کلیدی: ایران | اعتماد | دانشگاه | وزارت خارجه | اعتماد به نفس | وزیر امور خارجه | وزیر خارجه کشور | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs